ПРВА ФОТОГРАФИЈА ОД ЛУНА СО НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА ОД БОЛНИЦАТА Џогани откри на кого личи малечката

Loading...

Луна Џогани ја донесе на Свет ќерката Миа на 15 јуни во болницата „Народен фронт“.
Таа се огласи на својот Instagram од породилиштето каде им се заблагодари на сите за честитките, а потоа ја објави и првата фотографија од бебето.
Имено, таа е слика со новородената ќерка, додека го ѝ покрила лицето со емотикон со големо срце. Сликите покажуваат дека бебето има темна коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)


-Дефиницијата за љубов не е јасна и целосна до овој момент! 15.06.2021 во 14:42 се роди најголемата среќа на овој Свет … Слушав како мајките порано ја опишуваа својата љубов кон своите деца, но ова не може да се опише! Треба само да го искусите ова за да разберете! Моето битие, мојата душа, моето срце кое чука… Те посакував толку многу што полудев чекајќи те … Те добивме од голема љубов! И среќна сум што личиш на татко ти, затоа што кога и да те погледнам гледам мини верзија на личноста која толку многу ја сакам! Ти сте нашата сила, и нашата победа! Те сакам животе мал… Глувче, среќа, спокој, рај – напиша Луна во описот на фотографијата.

loading...
Loading...