Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

Капитенот на Вардар и репрезентативен кружен напаѓач на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред два дена доби принова.
Искусниот ракометар со својата сопруга Даница станаа родители на малиот син, Бојан. Денес се појавија и првите фотографии пред заминувањето на среќниот пар од болницата, на кои е фотографиран Столе со својот син.
Фотографии од болницата:

Инаку, Столе и Даница стапија во брак минатиот месец, но не успеаја да го прослават својот момент, па поради пандемијата со коронавирусот, прославата беше само со најблиските.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.