Првото утро во Новата година му донесе тага: Пејачот очаен и скршен од болка по семејната трагедија во домот

Пејачот Марко Стојковиќ попознат како МС Стојан е еден од најпознатите млади пејачи низ целиот регион во овој момент, а неговите хитови речиси нема човек што не ги слушнал.
Иако старата година ја заврши со многу успех, на само првиот ден од Новата година му се случи трагедија.

 

View this post on Instagram

 

Pozdrav iz Bugarske ? I naravno najavljujemo projekat koji nikoga neće ostaviti ravnodušnim #alo

A post shared by MC STOJAN (@mc_stojan) on


Имено на 1 јануари почина неговиот татко Мирослав Стојковиќ.
Таткото на пејачот е погребан денеска, а пејачот е во шок и очаен по оваа ненадејна смрт во семејството.
Тој почина по тешка болест, а пејачот во јавноста ретко се осудуваше да говори на таа тема.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.