Прв смртен случај од КОРОНА ВИРУСОТ во Србија

Loading...

Прв смртен случај од КОРОНА ВИРУСОТ во Србија. Ова беше соопштено од премиерката Брнабиќ на прес конференција предмалку.

„Денес е баш тежок ден за нас. Ќе има уште потешки од овој, но на жалост морам да ви соопштам дека денеска е регистриран првиот смртен случај од коронавирус во Србија. Се работи за машко лице од 59 години, кое почина во Клиничкиот центар во Војводина“ изјави Брнабиќ.

„Во домашна изолација се 64 граѓани, на респиратори се осум граѓани“ додаде таа…

„Од утре во 20 часот престанува јавниот превоз, а од недела во 20 часот се затвораат рестораните, кафулињата и трговските центри“ исто така рече премиерката. Ова се мерки кои не се запаметени досега во Србија. 

Прочитајте и ова на иста тема:

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...