Прв смртен случај од КОРОНА во Албанија. Вирусот се појави и во Турција

Пациентка во Албанија, на возраст од 73 години, починала од компликации од коронавирус што воедно е и првата жртва во таа земја.

Во Албанија се потврдени два нови случаи на лица заразени, со што вкупниот број на инфицирани се искачи на 12.

Прв случај на заболен од новиот вирус е потврден во Турција. Станува збор за лице кое се вратило од Европа. Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Анкара ги презела сите мерки против новиот коронавирус.

Србија досега изброја вкупно 12 случаи на КОРОНА вирусот. Таму се откажани сите предизборни митинзи поради епидемијата.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.