Прегазена тинејџерка во Нерези

Осумнаесет годишна девојка е тешко повредена откако била удрена од автомобил.
ОД МВР информираат дека несреќата се случила синоќа во 23 часот на крстосницата од улицата “Војвода Васил Чакаларов“ и улицата “Козле-6“ кога “Пежо 106“ со скопски регистарски ознаки управувано од Ѓ.З.(61) од Скопје удрило во И.Д.(18) од Скопје.
-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила И.Д., која била пренесена во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од СВР Скопје.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.