Престрелка на Бит Пазар, има и повредени

Loading...

Престрелка со повредени е случила пред десетина минути на Бит Пазар, дознава 24 Инфо.
Според очевидци, престрелката се случила на улицата која го одвојува пазарот, а куршуми летале на сите страни околу тезгите.
Пукањето траело кратко, а набрзо дошле возила на Итната помош со која биле однесени во болница повредените.
Од МВР засега нема информации за инцидентот.

loading...
Loading...