Претепана жена на протестите во Париз (видео). Ова ли е таа демократија?

Loading...

Претепана жена на простестите во Париз. Ова ли е таа демократија кон која ние се стремиме? Вака ли ќе не третираат кога ќе влеземе во ЕУ? Ова ли се правата на граѓаните? Деновиве во корен е компромитирана идејата на ЕУ. Десет полицајци малтретираат една голорака жена…
Погледнете. Ние не сугерираме. Просудете сами.

Violent Yellow Vests protest in Lyon

Woman violently dragged by French cop during Yellow Vests protest in LyonREAD MORE: https://on.rt.com/9k3k

Gepostet von RT am Sonntag, 9. Dezember 2018

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...