Претпладне сончево, попладне променливо време

Loading...

Според предвидувањата на синоптичарите денес не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на дожд и грмежи. Максималните дневни температури на воздухот ќе се движат од 17 до 29 степени Целзиусови.  И денес најтопло ќе биде во југоисточниот дел од земјата.
Во Скопје се очекува слично време, односно променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови се очекува облачноста да се зголеми и да има врнежи од дожд. Максималните температури на воздухот во главниот град ќе се искачат до 27 степен.

 

loading...