Претпладне умерено облачно, попладне локален пороен дожд

Loading...

Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно со услови за локална појава на краткотраен пороен дожд попладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено изразен долж Повардарието и во западните делови од земјата.
Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 22, Маврово 12, Охрид 17, Битола 20, Кавадарци 22, Крива Паланка 19, Берово 17 и Дојран 24 степени Целзиусови.
И утре се очекува времето да биде сончево со умерена облачност, но потопло.

loading...