Приведени арачиновец и мигранти од Бангладеш

Loading...

Вчера во 08:05 часот на местото викано “Костурник“, во атарот на селото Речица, полициски службеници го привеле И.А.(21) од с.Арачиново.
При контрола на патничко моторно возило “Рено Еспејс“ со струмички таблички, кое го управувал И.А., пронајдени се 15 лица мигранти од Бангладеш. Возачот и мигрантите биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.

loading...