Приведени двајца скопјани: Упатувале закани кон соседи

Loading...

Во Полициската станица Кисела Вода вчера биле приведени З.Д.(58) и М.Д.(64), двајцата од Скопје, поради тоа што во дворот од куќата на Ј.К.(52) упатувале закани кон него и кон соседите.
По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

loading...
Loading...