Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар

Loading...

Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар

Министерството за внатрешни работи информираше дека се лишени од слобода се А.Д.(19) и К.М.(21), двајцата од Скопје, затоа што околу 01.00 часот на бул.„Борис Трајковски“ со возило „цитроен берлинго“, кое го управувал А.Д., а сопатник бил К.М., удриле и повредиле полициски службеник кој извршувал службени дејствија во областа на сообраќајот (мерење со радар), по што побегнале од местото.

Оливер Спасовски и Венко Филипче, во придружба со директорот на Бирото за јвна безбедност, Сашо Тасевски, беа во посета на повредениот полицаец кој беше прегазен во Скопје, во близина на фабриката ОХИС.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...