ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС

Loading...

ПРИЛЕП: регистрирани се девет нови случаи на заразени со КОРОНАВИРУС

Денеска се регистрирани 9 нови случаи на лица инфицирани со коронавирусот со што вкупната бројка се искачи на 112.

Хоспитализирани се 19 лица позитивни на КОВИД-19 во Инфективното одделение на градската болница „Борка Талески“.

460 лица се наоѓаат во самоизолација. Прилепчани вчера не го кршеле полицискиот час.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...