Природен пијалок кој ќе ви помогне брзо да ослабете

Loading...

Црниот дроб е еден од најважните органи во нашето тело. Но, доколку другите органи се полни со токсини, тогаш функционирањето на црниот дроб станува тешко. Во таа насока, мошне тешко му е на нашето тело да се ослободи од вишокот килограми.
Доколку сакате да ослабете, а истовремено и да го подобрите вашето севкупно здравје, треба да водите грижа за вашиот црн дроб. Овој природен пијалок ќе ги отстрани токсините од вашето тело, но и ќе ви помогне да ги намалите килограми за само 72 часа.


Потребни состојки:
6 шолји вода
1 шолја целер
1 шолја сецкан магдонос
3 лимони
Начинот на подготовка на овој природен пијалок е многу едноставен. Потребно е само да ги ставите состојките во блендер или соковник. Ви препорачуваме при конзумацијата на овој пијалок да конзумирате многу вода, што ќе помогне во исфрлањето на токсините.
Пијте по 2 чаши од овој магичен пијалок во текот на денот.

loading...