Притвор за наставникот од Чегране кој бакнувал ученичка

Loading...

Наставникот од гостиварското село Чегране, што изврши полов напад врз ученичка од основното училиште во селото, денеска доби 30 дена притвор.
Настанот се случил пред три дена, а од Обвинителството соопштија дека наставникот за време на одморот ја повикал деветгодишната ученичка кај него во училницата. Ја допирал и ја бакнувал, а направил и заедничка фотографија со неа. Кога девојчето излегло од училницата, осомничениот ѝ кажал дека повторно ќе ја повика.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...