Притиснете ја ОВАА ТОЧКА НА СТАПАЛОТО и ослободете се од БОЛКИТЕ НА ВРАТОТ И РАМОТО!

Речиси и да нема личност која нема болки во вратот и/или рамото.
Причини има многу, а најчеста причина е неправилното држење на телото, долгото седење, но и секојдневниот стрес кој најмногу се акумулира во тој дел.Секако, постојат различни лекови наменети за релаксација и ублажување на болката, меѓутоа, пред да посегнете по нив, можеби не е лошо да го пробате овој природен метод.
Тани, жена која има повеќе од 102.000 следбеници на својот Инстаграм, практикува акупунктура, акупресура и други природни методи наменети да го подобрат животот.
Таа со своите следбеници сподели видео во кое објаснува кој дел од стапалото треба да го притиснете и на кој начин, за да се ослободите од болките во вратот и грбот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.