Пријовиќ слави роденден – кога Брена ќе види кој и честиташе меѓу првите нема да и биде сеедно, а нема да верувате и колку години полни

Пејачката Александра Пријовиќ денеска слави роденден, а искрените честитки пристигнуваат во текот на целиот ден.
Меѓутоа во морето пораки со убави зборови се приклучи и мајката на пејачката, Борка Михајловиќ.
-Денот кога се роди беше најубавиот момент во мојот живот. Благодарна сум што имам таква искрена, убава и интелигентна личност како што си ти. Среќен роденден, девојче мое. Мама те сака засекогаш и најмногу…, стои во нејзината порака до пејачакта.
Потоа свој коментар остави и вистинската мајка на Филип која исто така и посака најсреќен роденден на својата снаа.


По повод нејзиниот роденден се огласи и Анастасија Ражнатовиќ која и посака на својата другарка да и се остварат сите соништа кои што ги има замислено.
Инаку иако многумина мислеа дека е постара, Пријовиќ денеска полни 26 години.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.