Пробајте го овој моќен напиток кој ќе ви донесе рамен стомак за само 7 дена

Loading...

Сите кои барем еднаш се обиделе, знаат колкав напор е потребен за да добиете тело како од соништата…
Често се случува секојдневната рутина во нашите животи да направи добрите навики коишто сме ги имале едноставно да исчезнат. Слабо се храните, го прескокнувате вежбањето и поминува краток период и стомакот повторно се појавил.
Очигледно е дека диетата и вежбањето се вистинско решение, но никој не може да ве обвини поради фактот дека сакате побрзи резултати кои бараат помал напор.
Направен од состојки кои лесно се набавуваат, овој целосно природен напиток, може да го намали салото на стомакот за само седум дена.
Магичната состојка во случајов е токму бананата. Бананите не само што можат да помогнат при детоксикација – кога се комбинираат со ленено семе, тие можат да ви го затегнат и стомакот.
Состојки:
– 1 банана
– 1 портокал
– ½ шолја јогурт со низок процент на масленост
– 1 лажица кокосово масло
– прстофат ѓумбир
– 2 лажици ленено семе
– 2 лажици сурутка во прав
Подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа испијте го напитокот.

loading...