Прогноза за времето: Денес жешко и висок УВ индекс. Сите детали 👇

Детални податоци за денешниот ден, максималната температура, траењето на денот, УВ индексот…

Утре во попладневните часови ќе има локален пороен дожд, појава на грмежи и ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на температурата, особено во северните делови.

Наредните денови ќе биде сончево и топло:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.