Продолжениот викенд кој што следува ќе го поминеме под долг полициски час?

Министерот Филипче доби прашањето дали се можни рестрикции за викендов?
Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.
Православните верници во сабота го слават празникот Задушница.
Обичаите налагаат на овој празник да се посетат гробиштата.
Поради ова, Филипче рече дека состојбата се следи и дека во следните неколку дена ќе се знае.
Дали видендов ќе има нови рестрикции, како на пример полициски час?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.