Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош

Продолжуваат барањата за оставка на Мицковски, денеска од членовите во Карпош. Пред медиумите се обрати Сашо Лазаревски

Сашо Лазаревски кој е актуелен советник од ВМРО-ДПМНЕ во Општина Карпош и воедно е делегат на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конфренција истакна дека незадоволството од раководењето на партијата од страна на Мицкоски е огромно.

„Денес, голем број членови на ВМРО-ДПМНЕ од ОК Карпош, одлучивме да ја подржиме иницијативата поведена од иницијативниот одбор за свикување вонреден конгрес“ – изјави за медиумите Лазаревски.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.