Пролетна модна приказна – Сако и панталони во пастелни тонови

Loading...

Доколку сте обожавател на посмирени и удобни модни комбинации, тогаш овој тренд е скроен за вас.
Комплет од сако и панталони во нежни, пастелни тонови е последната модна опсесија која доминира во уличната мода. Покрај струкираните и припиени кроеви, интересно е што поголемиот дел од комплетите се пошироки и прилично удобно.
На големо изненадување, најчесто се комбинираат верувале или не – со патики. Сепак, одлично се надополнуваат и со рамни чевли, чевли со ниска или висока штикла.
Погледнете како изгледа новата пастелна пролетна приказна од светот на модата:

loading...