Пролетни супи кои мора да ги пробате

Преминот од едно во друго годишно време може драстично да се одрази кај некои луѓе, со пад на енергијата, намалена концентрација и постојано чувство на умор. Во овој период од годината се јавува т.н. пролетен умор што се јавува како резултат на слабата телесна активност и намаленото внесување на витамини.


Храната е одличен начин да го закрепнете и освежите телото и да му ги пружите неопходните хранливи состојки кои ќе ви дадат сила и енергија. Овие три рецепти за пролетни супи се лесни за правење, а се превкусни и хранливи.
Гаспачо, супа со лимон и пилешко и супа со песто, тортелини и грашок – трите рецепти што ќе се најдат на вашето пролетно мени.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.