Пролонгирано заминувањето на Сеад Кочан во затвор

Заминувањето во затвор на бизнисменот Кочан се пролонгира додека нема одлука од судија за извршување санкции по неговото барање за одложување на издржувањето на казната од четири години и осум месеци за предметот “Труст“ на СЈО.
Бизнисменот Кочан според упатниот акт денеска требаше да се јави на издржување на затворската казна, но во меѓувреме тој поднесе друго барање за одложување на издржување на казната поради болест за што Кривичниот суд се уште нема донесено одлука.
Сеад Кочан е осуден поради манипулации за добивање тендер од ЕЛЕМ од 17 милиони евра со прикажување лажна документација

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.