Променливо облачно време со сончеви периоди

Loading...

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7
Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната температура ќе се движи од 16 до 25 степени.


Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. УВ=7
Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 23 степени.
Следува период на потопло време, но ќе има повремена појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

loading...