Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд

Loading...

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и краткотрајно засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе се поинтензивни и проследени со грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната од 14 до 20 степени Целзиусови.
И во Скопје ќе биде променливо облачно, од пладне со повремен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 19 степени.
И во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови.

 

loading...