Променливо облачно и нестабилно

Loading...

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, со повремени врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од -1 до 7, а максималната од 12 до 20 степени Целзиусови.
И во Скопје слично време со температура од 7 до 16 степени.
Од петок се очекува промена на времето и следи сончев период.

loading...