Променливо облачно со дожд и грмежи

Loading...

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди, додека попладне повторно ќе биде нестабилно облачно со локален дожд, грмежи и засилен ветер.

Наместа повторно ќе има услови за локална појава на невреме со засилен ветер и со појава на град.
Минималната температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а максималната од 22 до 31 степен.
Во Скопје ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд и со грмежи, а не е исклучена и појава на ситен град. Температурата ќе достигне до 26 степени.

loading...