Променливо облачно со дожд и умерен до засилен ветер

Loading...

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 5 до 13, а дневната ќе достигне од 18 до 29 степени Целзиусови.
И во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 25 степени.

loading...