Променливо облачно со сончеви периоди, температури до 33 степени

Променливо облачно и натпросечно топло со сончеви периоди. Во утринските часови во западните делови ќе има услови за локален дожд.
Ќе дува умерен, а во западните делови засилен западен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 10
до 16, а максималната од 24 до 33 степени.
Во Скопје, променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од западен правец.
Минималната температура ќе биде околу 13, а дневната ќе
достигне до 31 степен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.