Променливо облачно со температура до 27 степени

Loading...

Времето денес во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 7 до 17, а дневната од 18 до 27 степени Целзиусови.
И во Скопје и околината слично време, променливо облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 24 степени.

loading...