Променливо облачно со умерен ветер

Loading...

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно. Ќе дува умерен североисточен и северозападен ветер. Минималната температура ќе се движи од 0 до 8 степени, а максималната ќе достигне од 7 до 17 степени Целзиусови. Локално се можни слаби врнежи од дожд.
И во Скопје ќе биде променливо облачно со умерен ветер. Максималната температура ќе биде во слабо опаѓање и ќе достигне до 14 степени. Во недела температурата ќе се движи од – 1 до 14 степени
Следната недела ќе започне со променливо време, што значи ќе биде сончево со локална облачност, а температурата ќе биде во слаб пораст.

 

loading...