Прослава во домот на Ана и Швајни- бремената тенисерка никогаш посреќна, фудбалерот ова не го очекуваше на ваков начин

Loading...

Еден од најпопуларните спортски пара во светот Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер денеска имаат и тоа како повод за славење.
Имено познатиот германски фудбалер кој во моментов е ангажиран во Чикаго денеска полни 35 години, а за таа прилика бремената сопруга Ана му направила мала прослава.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday to my wonderful husband and amazing daddy!!! ???We love you very much ????

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on


Парот во моментов е во Америка па роденденот го прославија таму во интимна атмосфера и со најблиските пријатели со оглед на тоа што неговата сопруга е тазе бремена.
На поранешната тенисерка на која и сметаат излегувањата до касно во ноќта овој начин на прослава на роденденот било најдобро решение за двајцата.
Таа и преку својот Инстаграм профил му го честиташе роденденот, погледнете.

loading...