Протеинско кафе: Нов тренд на ТикТок

Loading...

Кога станува збор за трендовите, ТикТок се покажа како еден вид место за трендови во последната година. Не само што учиме за практични трикови за убавина на оваа платформа, туку служи и како вистинска гастрономска инспирација.
Сега повторно дојде ред на кафето, но не и секое кафе. Тоа е наречено профифе – комбинација на еспресо и протеински шејк што се чини ја полуде фитнес-заедницата ТикТок. Во последниве недели, корисниците објавуваа различни верзии на овој пијалак, и бидејќи оваа верзија на кафе се состои од еспресо и протеински шејк, може да се класифицира како здрав пијалок.
Доколку сакате сами да го направите овој вкусен пијалак, ви ги донесуваме основните состојки што ќе ви бидат потребни, а потоа можете да ги надополните по ваш вкус. Подгответе го еспресото или кафето што вообичаено го пиете, додадете го готовиот протеински напиток и додатоците што ги сакате и промешајте.

@janellepriscillaSent this video to @colmebros , ignore my talking 😅 10/10 recommend this drink! #starbucks #starbucksdrink #fyp #proffee

♬ Buttercup – Jack Stauber


1 доза протеински прав или готов протеински пијалок
1 двојно еспресо
засладувач по желба
Можеби ќе сакате да го пробате и ова вкусно смуди со кафе и таан.

loading...