Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака

Loading...

Протести пред РКЕ: Опозиција каква што секоја власт може само да посака

Опозиција каква што секоја власт може само да посака
Драги политички противници, едно конструктивно прашање до вас:
Кој ви предложи да лепите плакат со содржина “Народ нема леб” на луксузно АUDI A8 4,2 TDI, кое чини 140.000 евра?
Како мислите со вакви лимузини да му докажете на македонскиот граѓанин дека навистина ве интересира неговата судбина и дека, цитирам, ја делите неговата мака?!?
Или, и овој со Mercedes-ов нема леб? – напиша Жерновски на својот Фејсбук профил.
На оваа тема прочитајте уште и:
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...