Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор!

Loading...

Професор обвинет за силување на малолетно лице се самоуби во затвор!

Денеска ја добивме информацијата дека Професор кој беше под истрага за обид за силување малолетничка, си го одзел животот.

Професорот се обесил со чаршав, кога останатите затвореници биле на прошетка во кругот на КПУ, затвор Скопје. Лицето С.М. беше под истрага за обид за силување на малолетно лице на возраст од 8 години.

Настанот се случи во почетокот на годинава, а во полиција го пријави мајката на девојчето.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...