Пукале пред кафеана без престан- полицијата излегла на терен но не пронашла никој

Loading...

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека во временскиот период од 00,05 часот до 00,10 часот пред угостителски објект во Долно Блаце биле испукани неколку истрели.
Полициски службеници од Полициска станица „Долно Блаце“ излегле на местото на настанот и на паркинг просторот во близина на угостителски објект пронашле чаури од пиштол.
Повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

loading...
Loading...