ПУКАЊЕ НА MATKA

Во 14,54 часот во Скопје -кањон Матка, М. С. со уште неколку лица физички ги нападнале А.С. и А. С. при што употребиле и огнено оружје. Расправијата настанала во врска движењето на чамците за туристи во правец према Пештерата.

Повредени нема пријавeно до сега. Се работи на расчистување на случајот.

Денеска во раните пладневни часови граѓани на Скопје биле сведоци на вербална расправија меѓу две групи, којашто според видео материјалот завршила со истрели од огнено оружје.
Случајот засега не е пријавен во полицијата, а нема информации ниту за евентуално настрадани во овој инцидент.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.