Пукање попладнево во Скопје, еден повреден

Loading...

Вооружена престрелка се случи попладнево на улицата “Ордан Чопела“, кога според неофицијални информации две групи пукале со автоматско оружје, дознава “Алфа“ телевизија.
Во престрелката едно лице е повредено и според информациите префрлено е во Градската болница.
ТВ“Алфа“ побара официјална потврда од МВР, од каде очекува детали за вооружениот инцидент.

loading...