Пукна ли тиквата помеѓу Мицковски и Груевски? (ВИДЕО)

Во последно време по кулоарите се почесто се говореше на оваа тема. Но се до вечерва немаше потврда дека навистина има судир помеѓу некогашните сојузници Груевски и Мицковски.

Во интервју вечерва, Мицкоски кажа дека кога ќе дојде на власт, изјави дека нема да ја укине меѓународната потерница по Никола Груевски, што ќе значи враќање на екс-премиерот директно во затвор.

Пукна ли тиквата помеѓу Мицковски и Груевски?

Мицкоски во интервјуто додаде дека секој што е правосилно осуден, требало да си ја одлежи казната.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.