Путер од јаткасти плодови – здрав и лесен за приготовка!

Loading...

Се што ви треба за подготвка на овој здрав намаз се јаткасти плодови по избор, ванила и цимет за арома, засладувач и малку сол.
И одличен блендер!

Јатките прво испечете ги, а потоа ставете ги во блендер во следниве комбинации:
индиски ореви + ванила
бадеми + цимет
ореви + јаворов сируп
кикирики + сол
Ако повеќе го сакате вкусот на чоко-лешник, пробајте го Здравиот Нутела Крем!
Намачкајте на интегрален леб и уживајте!
Внимателно, ова е сепак висококалоричен десерт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

loading...