Путин се избања во ледена вода, традиционално

Путин се избања во ледена вода, традиционално

„Многумина ме прашуваат дали Путин учествувал во богојавленското капење. Вие знаете дека тој традиционално го прави тоа. А Путин ги почитува традициите“, рече портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

Рускиот претседател Владимир Путин и годинава учествуваше во богојавленското капење, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

„Многумина ме прашуваат дали Путин учествувал во богојавленското капење. Вие знаете дека тој традиционално го прави тоа, тоа е неговата традиција. А Путин ги почитува традициите“, рече портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков.

Кремљ наведува дека шефот на руската држава учествувал во овој настан во Подмосковје. Претседателот влезе во ледената вода, по обичај трипати се прекрсти и се нурна во водата.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.