Раде Шербеџија: Би го менувал сиот тој гламур само да може да се вратат среќните денови од времето на Југославија

Големите луѓе секогаш се скромни, природни, ненамтеливи. Во тоа се крие и тајната на нивната успешност. Таков е и светскиот Раде Шербеџија.Еден и единствен, а толку харизматичен и обичен. 

Раде Шербеџија: Би го менувал сиот тој гламур само да може да се вратат среќните денови од времето на Југославија

Тој е првиот актер од просторите на поранешна Југославија со кариера во Холивуд, тој е човекот кој се отсели од својата земја поради одредени луѓе на кои им сметало како тој размислува, човек кој во поранешна Југославија сними 80 филмови и многу телевизиски серии и има играно на сите театарски сцени во сите тие држави. Иако Холивуд е стремеж и сон за секој еден актер, Шербеџија вели дека  
Во естрадниот магазин Бекстејџ откри работи кои до сега не сме ги знаеле за него 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.