Ражничи од компири и сланина

Loading...

За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите ражничи од компири и сланина.
Потребни состојки:
8 компири
12 парчиња сланина
Сол
8 стапчиња за ражничи
Начин на подготовка:
Исечете ја сланината на три дела. Убаво измијте ги компирите и исечете ги на кругови. На стапчињата наредете парче компир па парче сланина и не оставајте растојание помеѓу нив за да изгледа убаво. Повторете ја постапката додека имате состојки. Печете ги во рерна околу 30 минути.

loading...