Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда

Loading...

Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда

Па ова мора да е првиот, историски првиот Албанец од ДУИ кој некогаш бил сменет од позицијата што ја држи. На што, се разбира ДУИ жестоко се спротивстави. Тие тоа го разбрале како напад врз сите нив.

Разрешувањето на Зибери уследи откако овој на фејсбук се пофали дека тој лично, издејствувал да се отворат границите за иселениците да можат да се вратат дома и да гласаат на изборите за премиер Албанец, без притоа да мора да бидат тестирани и да одат во 14-дневна изолација. Класична кампања.

Филипче ова не можеше да го толерира. Неколку дена имаше препукувања и Зибери конечно е разрешен.

Зибери се откри сам себе како жртва во случајот биејќи Насер Зибери кој му е чичко бил кандидат за премиер.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...