Ракетата “Протон-М” го однесе рускиот воен сателит во орбита (ВИДЕО)

Loading...

Видео во кое беше прикажано успешното полетување на руската ракета “Протон-М” со воен воен сателит беше пуштено во јавноста од државната вселенска корпорација Роскосмос во петокот наутро.
Министерството објави дека подготовките пред започнувањето биле успешни и дека ракетата моментално работи во рамките на нормалните параметри. Лансирањето не беше емитувано во живо, но видеото подоцна беше објавено на Твитер. Ова беше втора и последна испраќање на ракета Proton M оваа година.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...