Ракометарите на Барселона старо-нови шампиони на Шпанија

Ракометарите на Барселона на три кола до крајот на сезоната и теоретски ја обезбеди шампионската титула, трета во последните три сезони, а вкупно 20-та во историјата на клубот.Барселона, во досегашниот дел од првенството нема загубено ниту еден бод, па до крајот на сезоната ќе се обиде да постави рекорд со евентуалното освојување на сите 60 бодови.На трки кола до крајот на АСОБАЛ лигата, познато е и дека Атлетико Мадрид кој е второпласиран на табелата и следната сезона ќе игра во Лигата на шампиони.Барселона и Атлетико Мадрид, меѓусебно, до крајот на сезоната ќе се сретнат уште два пат – првиот дуел е многу важен за двата тима, во сабота ќе биде одигран четвртфиналниот реванш во Лигата на шампиони, Атлетико по првиот меч има предност од 25:20, вторио дуел кој нема никакво значење е првенствениот дуел кој треба да биде одигран на 11.мај.
МакфаксРакометарите на Барселона на три кола до крајот на сезоната и теоретски ја обезбеди шампионската титула, трета во посл

Пронајдете не на следниве мрежи: