Ракометарките на Вардар повторно се собраа за свадбата на нивната колешка

Ракометарките на Вардар повторно се собраа заедно, овој пат за свадбата на својата соиграчка која заплови во брачните води.
Станува збор за Андреа Пенезиќ која со брак ја круниса долгогодишната врска со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ.


Младенците судбоносното „ДА“ го кажаа викендов на свечената церемонија во Загреб, на која присуствуваа и дел од ракометарките на Вардар како и поранешни соиграчки на Пенезиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.