Ракометниот клуб Атлетико Мадрид официјално згасна

Ракометниот гигант и актуелен светски шампион, Атлетико Мадрид го објави своето згаснување на официјалната страница на клубот. Причината за затворањето на клубот се големи финансиски проблеми.
Едниот од најголемите клубови во историјата на европскиот ракомет не најде спонзор, и на ужаснатост на фановите не може да се справи со огромните долгови на име данок, неисплатени плати и тековно работење. Ракометниот гигант и актуелен светски шампион, Атлетико Мадрид го објави своето згаснување на официјалната страница на

Пронајдете не на следниве мрежи: